Akademia Liderów Miast Przyszłości

24 maja, 2018

Szanowni Państwo,

W imieniu Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy i w związku ze zbliżającą się Akademią Liderów Miast Przyszłości, na której będziemy gośćmi chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tym wydarzeniu. Konferencja dla przedstawicieli samorządu terytorialnego odbędzie się 7 czerwca o godzinie 9:00 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Ekspert Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, Aneta Nitsch-Osuch poruszy temat synergii działań różnych środowisk na rzecz profilaktyki grypy.

Podczas warsztatów poruszony zostanie również temat tego, w jaki sposób samorząd może wspierać ochronę środowiska i dbać o zdrowie mieszkańców i przede wszystkim jak przygotować, wdrożyć i ewaluować programy zdrowotne w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych.

W związku z tym, że samorządy przygotowują się właśnie do tworzenia i wdrażania programów zdrowotnych przypominamy, iż Stowarzyszenie CEESTAHC we współpracy z Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy opracowało „Modelowy samorządowy program polityki zdrowotnej profilaktyki grypy w grupach ryzyka”. Dokument ten jest adresowany do samorządów i ma na celu pomoc merytoryczną Jednostkom Samorządu Terytorialnego, które planują wdrożyć program profilaktyki grypy na swoim terenie. Program znajdą Państwo pod poniższym adresem: http://www.dobreprogramyzdrowotne.pl/11-kreator_programow_zdrowotnych.html