Flu&Covid-19 Forum

Flu&COVID-19 Forum to największe spotkanie dla przedstawicieli instytucji publicznych, patronów i partnerów, samorządowców, ekspertów medycznych, posłów, a także dziennikarzy z mediów medycznych, ogólnopolskich i regionalnych, podczas którego inaugurowany jest sezon grypowy. To doroczna debata niezależnych ekspertów, którzy przedstawiają pozytywne skutki szczepień przeciw grypie. Podczas Flu Forum wręczane są nagrody Flu Fighter dla instytucji, które najmocniej angażują się w promocję szczepień. Ponadto przyznawane są też tytuły Samorządowego Lidera (dowiedz się więcej) dla samorządów, które realizują programy zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. Tegorocznych laureatów można znaleźć pod adresem: Samorządy nagrodzone za walkę z grypą! | Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy (opzg.pl).

Poprzedni sezon grypowy okazał się szczególnie trudny ze względu na współwystępującą z nim pandemię SARS-CoV-19. Gwałtowny wzrost przypadków zachorowań na koronawirusa uświadomił nam, jak wielkim zagrożeniem mogą być choroby zakaźne. W obecnych okolicznościach szczególnie istotne jest wsparcie służb medycznych i mundurowych w walce z epidemią, budowanie społecznego zaufania wobec szczepień, a także zwiększenie poziomu wyszczepialności populacji – zarówno przeciw grypie, jak i COVID-19. W związku z tym ubiegłoroczna debata przyjęła nową nazwę – Flu&Covid-19 Forum.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się 22 września 2022 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej przy ul. Wiejskiej 4/6/8 w Warszawie. Relacje z niej można znaleźć pod adresem: Zmiany systemowe nadzieją na wyższą wyszczepialność przeciw grypie – eksperci apelują o skrócenie ścieżki pacjenta | Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy (opzg.pl).