AOTMiT zaprasza na bezpłatne szkolenie dot. samorządowych programów polityki zdrowotnej

31 sierpnia, 2021

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu online z zakresu tworzenia samorządowych Programów Polityki Zdrowotnej.

  • Jak informuje Agencja, szkolenie online z zakresu tworzenia samorządowych Programów Polityki Zdrowotnej (PPZ) odbędzie się 8-9 września
  • Szkolenie umożliwi uczestnikom praktyczne zdobycie wiedzy i umiejętności na temat tworzenia projektów PPZ w oparciu o wytyczne AOTMiT
  • Na stronie internetowej AOTMiT publikuje informacje dotyczące tworzenia samorządowych Programów Polityki Zdrowotnej
  • Wśród materiałów jest m.in. opracowanie przedstawiające wskazówki dotyczących planowania, wdrażania oraz realizacji Programów Polityki Zdrowotnej w oparciu o obowiązujące regulacje prawne oraz dostępne dowody naukowe

Jak tworzyć projekty samorządowych programów polityki zdrowotnej

Szkolenie łączy w sobie wykłady teoretyczne oraz część warsztatową, która umożliwi uczestnikom praktyczne zdobycie wiedzy i umiejętności na temat tworzenia projektów PPZ w oparciu o wytyczne AOTMiT oraz tworzenie raportów końcowych z realizacji programu polityki zdrowotnej.

Szkolenie online z zakresu tworzenia samorządowych Programów Polityki Zdrowotnej (PPZ) odbędzie się 8-9 września.

Szkolenie jest organizowane w ramach projektu ”Racjonalne decyzje w systemie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej” z zakresu Programów Polityki Zdrowotnej.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e- mail: szkolenia@aotm.gov.pl lub pod numerem telefonu 887 830 678.

Na stronie internetowej AOTMiT od dawna publikuje też informacje dotyczące tworzenia samorządowych Programów Polityki Zdrowotnej.

Wskazówki dotyczące tworzenia programów – także na stronie AOTMiT

Wśród materiałów jest m.in. opracowanie przygotowane przez Agencję przedstawiające wskazówki dotyczących planowania, wdrażania oraz realizacji Programów Polityki Zdrowotnej (PPZ) w oparciu o obowiązujące regulacje prawne oraz dostępne dowody naukowe.

Głównym celem poradnika jest ułatwienie autorom programów poprawnej konstrukcji PPZ oraz zwrócenie uwagi na jego istotne elementy wraz z logiczną i spójną budową. Przedstawione w poradniku informacje odnoszą się do ogólnych założeń dobrze przygotowanego PPZ, zaś wykorzystane przykłady mają na celu praktyczne przedstawienie opisywanych elementów.

Dostępne rekomendacje i opinie

W repozytorium zamieszczono wydane przez Prezesa Agencji rekomendacje w sprawie zalecanych technologii medycznych, działań przeprowadzanych w ramach programów polityki zdrowotnej oraz warunków realizacji tych programów, dotyczących danej choroby lub danego problemu zdrowotnego.

Rekomendacje te zawierają modelowe rozwiązania dla danych problemów zdrowotnych, które mogą być wdrażane w jednostkach samorządu terytorialnego. “Jednocześnie wydane rekomendacje zwalniają Państwa z konieczności nadsyłania do zaopiniowania programu polityki zdrowotnej przygotowanego zgodnie z ich treścią” – podano w informacji.

Zamieszczono też wydane przez Prezesa Agencji opinie w sprawie nadesłanych samorządowych programów zdrowotnych/programów polityki zdrowotnej. “Celem publikowania opinii jest przekazanie Państwu dalszych wskazówek, jak poprawnie konstruować programy polityki zdrowotnej oraz jak do podejmowanych działań odnoszą się dowody naukowe w zakresie ocenianych problemów zdrowotnych (czyli zagadnień, których dotyczą programy)” – czytamy na stronie AOTMiT.

Źródło: https://www.rynekzdrowia.pl/polityka-zdrowotna/aotmit-zaprasza-na-bezplatne-szkolenie-dot-samorzadowych-programow-polityki-zdrowotnej,224466,14.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email