Flu & Covid-19 Meeting

26 marca, 2021

W imieniu Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zapraszamy Państwa na debatę Flu&COVID-19 Meeting 2021, która odbędzie się 8 kwietnia o godz. 11:00 online.

Za nami wyjątkowy sezon – po raz pierwszy szczepienia przeciw grypie były realizowane w trakcie pandemii COVID-19, borykaliśmy się także z dostępnością szczepionek. Pomimo tych trudności, w ubiegłym sezonie przyczyniliśmy się do wzrostu wyszczepialności przeciw grypie, który obecnie wynosi 6,03%. Na zwiększone zainteresowanie szczepieniami z pewnością wpłynęło rozszerzenie refundacji szczepień. Obecnie jesteśmy w trakcie walki z kolejną falą pandemii COVID-19, ale nie zapominajmy o wirusie grypy, który co roku zbiera żniwa oraz zagraża życiu. Przed nami kolejne wyzwania związane m.in. z realizacją dwóch ważnych akcji szczepień w jednym czasie (COVID-19 i grypa), ograniczoną liczbą personelu medycznego i globalnym deficytem szczepionek.

Podczas tegorocznego spotkania będziemy dyskutować o organizacji szczepień w nadchodzącym sezonie, przedstawimy również podsumowanie sezonu szczepień 2020/21. W tym roku w naszych działaniach skupimy się na wsparciu pracowników ochrony zdrowia, gdyż ich praca jest niezbędna w kontekście walki z grypą i pandemią COVID-19. Zależy nam na rosnącej świadomości na temat wartości szczepień oraz wprowadzeniu zmian systemowych, pozwalających zwiększyć zapobieganie poważnym konsekwencjom grypy i COVID-19. W programie spotkania m.in.:

  •  Konsensus Ekspertów i podsumowanie sezonu epidemicznego 2020/2021
  •  Razem przeciw chorobom zakaźnym. Strategia na rzecz podnoszenia poziomu wyszczepialności – wnioski z raportu
  •  Debata – Jak sprawnie zrealizować dwie akcje masowych szczepień w jednym czasie? Czy jesteśmy gotowi na nowe kompetencje i szczepienie w aptekach?

Rejestarcja na spotkanie dostępna jest na stronie http://flumeeting.pl/

PROGRAM SPOTKANIA

LIST Z ZAPROSZENIEM