Flu Forum 2020 – Debata Ekspertów

26 sierpnia, 2020

Kolejna XII edycja Debaty Ekspertów Flu Forum 2020 już 29 września 2020r., o godz. 10:00. Zapraszamy do udziału w transmisji na żywo z Villi Foksal w Warszawie.

W imieniu Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej serdecznie zapraszamy na XII Debatę Ekspertów Flu Forum 2020, która odbędzie się 29 września 2020 r., o godz. 10:00. Ze względu na wyjątkową sytuację w tym roku spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej, dlatego zapraszamy do udziału w wydarzeniu on-line, rejestrując się na stronie http://fluforum.pl/

Pomimo tego, że każdy sezon grypowy niesie ze sobą inne wyzwania, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną sezon szczepień 2020/2021 będzie wyjątkowy. Cały świat pracuje nad szczepionką przeciw COVID-19, jednak bardzo ważne jest, by nie zapominać o konieczności zaszczepienia się przeciw grypie. Jesienią br. sezon grypowy zbiegnie się z możliwą drugą falą koronawirusa, dlatego warto wzmocnić odporność zbiorowiskową poprzez zwiększenie poziomu wyszczepialności.

Przed nami wiele wyzwań związanych m.in. z dostępnością do szczepień, przygotowaniem placówek do realizacji szczepień oraz zapewnieniem kadry mogącej wykonywać szczepienia. Podczas tegorocznego spotkania wspólnie z Państwem postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: jak?, gdzie?, kiedy? i kto? powinien szczepić przeciw grypie.

W programie spotkania m.in.:

  • 2 eksperckie panele dyskusyjne
  • Rola pracowników ochrony zdrowia w poszerzeniu dostępności do szczepień
  • Rozszerzenie dostępności szczepień dla pacjentów z grup ryzyka
  • Rekomendacje szczepień na sezon 2020/2021
  • Wręczenie nagród dla samorządów, organizacji partnerskich OPZG i mediów

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie http://fluforum.pl/

Pełny program spotkania