Flu Meeting 2019

26 marca, 2019

Serdecznie zapraszamy na Doroczną Debatę Ekspertów Flu Meeting 2019, która odbędzie 10 kwietnia o godz. 10:30 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie (Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15, Warszawa).

W czasie spotkania podsumujemy sezon szczepień 2018/19, który był sezonem bardzo szczególnym, zarówno pod kątem liczby zachorowań, jak również z powodu wprowadzonej unikalnej jak dotąd zmiany systemowej. Dzięki decyzji Ministra Zdrowia dotyczącej refundacji szczepionek przeciw grypie oraz wspólnemu zaangażowaniu Partnerów programu przyczyniliśmy się do znaczącej poprawy dostępności szczepień przeciw grypie dla pacjentów powyżej 65 r.ż. oraz wzrostu wyszczepialności przeciw grypie w naszym kraju. W tym roku przed Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy stoją kolejne wyzwania.

Rok 2019 dedykujemy walce z grypą wśród diabetyków. Nasze tegoroczne działania w sposób szczególny kierowane będą do osób z cukrzycą. Chcemy budować przekonanie, że szczepienia przeciw grypie są wartościowym i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania poważnym konsekwencjom grypy.

W programie spotkania m.in.:

  • Podsumowanie sezonu epidemicznego 2018/2019
  • Cukrzyca pod kontrolą – grypa i jej powikłania
  • Rozwiązania systemowe zwiększające poziom wyszczepialności – Rekomendacje Ekspertów
  • Pacjent w systemie ochrony zdrowia – potrzeba szczepień okiem pacjenta
  • Rola szczepień pacjentów z grup ryzyka

Prosimy o potwierdzenie obecności do 1 kwietnia na adres katarzyna.makolska@procontent.pl

Program spotkania