Flu Meeting już 10 kwietnia!

21 marca, 2018

Szanowni Państwo,
w imieniu Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy mam zaszczyt zaprosić na Doroczną Debatę Ekspertów Flu Meeting 2018, która odbędzie 10 kwietnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie (Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15, Warszawa) o godzinie 10:30.

 

Rok 2018 jest wyjątkowy, ponieważ obchodzimy 5-lecie działalności Programu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Partnerów programu przyczyniliśmy się do znacznego rozszerzenia zaleceń szczepień przeciw grypie, zatrzymania silnego trendu spadkowego poziomu wyszczepialności społeczeństwa, a w ostatnim sezonie został odnotowany 10% wzrost liczby Polaków przeciw, którzy zaszczepili się przeciw grypie, co uznajemy za istotny sukces. W tym roku przed Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy stoją kolejne wyzwania.

Rok 2018 dedykujemy walce z grypą w chorobach serca. Nasze tegoroczne działania w sposób szczególny kierowane będą do osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Chcemy budować przekonanie, że szczepienia przeciw grypie są wartościowym i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania poważnym konsekwencjom grypy.

W programie spotkania m.in.:

  • Obchody 5-lecia Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy
  • Podsumowanie sezonu epidemicznego 2017/2018
  • Serce pod szczególnym nadzorem – grypa i jej powikłania
  • Zmiany w polityce zdrowotnej i systemowe sposoby podnoszenia poziomu wyszczepialności

Prosimy o potwierdzenie obecności do 4 kwietnia.

Z poważaniem
prof. dr hab. med. Adam Antczak
Przewodniczący Rady Naukowej
Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy

FLU MEETING – program