FluAlert – sms’owe przypomnienie o grypie

24 października, 2017

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy dokłada wszelkich starań by wyszczepialność w Polsce była na jak najwyższym poziomie. Aby tak się stało wdrażamy innowacyjne metody, które między innymi usprawnią proces komunikacji na linii placówka medyczna i lekarz a pacjent. Jedną z takich metod ma być najnowszy serwis internetowy powstały w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Serwis ten dostępny jest pod adresem www.flugate.opzg.pl.

FluAlert to platforma, która powstała z myślą o placówkach medycznych i lekarzach, która ma na celu usprawnić komunikację pomiędzy nimi a pacjentami. Służy do wysyłki bezpłatnych sms’ów przypominających o szczepieniach. Takie działania mają na celu pomóc w procesie komunikacji z pacjentem, a w następstwie podnieść wszczepialność przeciw grypie, szczególnie u osób z grup ryzyka.

Wiemy jak wiele zależy od Państwa – lekarzy, należą Państwo do grupy zawodów zaufania publicznego, dlatego tak ważne jest, aby podnosili Państwo wiedzę na temat szczepień przeciwko grypie. Ze swojej strony dokładamy starań, aby informacje o niebezpieczeństwie jakie niesie grypa i jej powikłania docierały do jak największej liczby osób. Staramy się również usprawnić Państwa komunikację z pacjentem stąd pomysł na platformę FluAlert.

Mamy głęboką nadzieję, że platforma FluAlert pomoże Państwu w codziennej walce z grypą i sprawi, że dzięki tej platformie wyszczepialność w Polsce zwiększy się, dzięki czemu będą mieli Państwo mniej pracy w i tak ciężkim i pracowitym sezonie grypowym.