Szczepienia przeciw grypie w e-Karcie Szczepień

3 września, 2021

Jak informuje MZ, od1 września 2021 r. w aplikacji gabinet.gov.pl zostanie udostępniona nowa funkcjonalność e-Karty Szczepień, umożliwiająca potwierdzenie, w elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta, wykonania szczepienia przeciw grypie.


Dotąd e-Karta Szczepień umożliwiała odnotowanie jedynie szczepienia przeciw COVID19. Na podstawie wpisu do e-Karty Szczepień zostanie wystawione elektroniczne zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciw grypie, widoczne w Internetowym Koncie Pacjenta osoby poddanej szczepieniu lub w IKP opiekuna ustawowego.
Ważne!

  • Nie trzeba posiadać e-skierowania, aby dokonać wpisu do e-Karty Szczepień.
  • E-Karta Szczepień może zostać założona przy realizacji szczepienia przeciw grypie.
  • Rejestracji w e-Karcie Szczepień podlega zarówno szczepienie sfinansowane ze środków z NFZ, jak prywatnych.
  • Rejestracja szczepienia w e-Karcie Szczepień jest możliwa bez względu na rodzaj finasowania świadczenia i jego źródło.
  • Wpis do e-Karty Szczepień zapewnia bezpieczny dostęp do bieżącej informacji o wykonanych szczepieniach przeciw COVID-19 i grypie dla osoby szczepionej, jak i osób uprawnionych z personelu medycznego.
  • Wpis do e-Karty Szczepień będzie stanowił podstawę dla świadczeniodawcy do rozliczenia udzielonych świadczeń, w przypadku szczepień wykonywanych w ramach metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

Źródło: https://www.medexpress.pl/grypa-zmiany-w-dokumentowaniu-szczepienia/82681

Źródło: MZ