Zaproszenie na V-Meeting 2023

30 marca, 2023

Szanowni Państwo,

W imieniu Rady Ekspertów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych zapraszamy Państwa na debatę V-Meeting, która odbędzie się 20 kwietnia 2023 roku w Sali Kolumnowej Hotelu Bellotto (ul Senatorska 13/15) o godz. 10:30.

Podczas tegorocznego spotkania zaprezentujemy Państwu nowy Dokument Programowy V-Project – Strategia dla szczepień 2030 przygotowany przez Radę Ekspertów, który obejmuje m.in. propozycję zmian organizacyjnych i systemowych zmierzających do poprawy wskaźników wyszczepialności w Polsce.

Nasza debata będzie również stanowiła próbę przeniesienia na polski grunt wniosków płynących z dokumentów wypracowanych na szczeblu europejskim (m.in. Immunization Agenda 2030). Podczas spotkania nawiążemy do prac nad ideą Lifecource Immunization, porozmawiamy o walce z wykluczeniem i zapewnieniem powszechnego dostępu do szczepień zapoczątkowanych w ramach platform takich jak: Vaccine Europe i River-EU oraz o konieczności przygotowania krajowego zaplecza wspierającego działania Urzędu ds. Gotowości i Reagowania na Stany Zagrożenia Zdrowia (HERA) w Polsce.

Ważną częścią spotkania będzie także wręczenie statuetek Zdrowe Pióro dla dziennikarzy, którzy wyróżnili się podczas ostatniego roku najciekawszymi materiałami na temat grypy w czterech kategoriach: Internet, Prasa, Radio i TV.

Ogólnopolski Program Zwalczania Chorób Infekcyjnych to nowe otwarcie Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, rozszerzone o nowe obszary terapeutyczne oraz kolejne aspekty systemowe dotyczące pełnego spektrum realizacji szczepień ochronnych. Wierzymy, że Państwa zaangażowanie przyczyni się do wprowadzenia zmian, które ułatwią pacjentom dostęp do szczepień.

W razie pytań związanych z wydarzeniem oraz w celu potwierdzenia obecności proszę o kontakt z Natalią Skarbek, natalia.skarbek@procontent.pl.

Z wyrazami szacunku

prof. dr hab. n. med. Adam Antczak

 Przewodniczący Rady Naukowej

Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych

Dawniej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy

pliki do pobrania: